Prečo táto služba?

Som človek z IT sektora a otec troch detí, ktorý sa rozhodol poskytnúť svoje vedomosti a skúsenosti s „digitálnym rodičovstvom“ širokej verejnosti. Uvedomujem si, že deti sú to najdrahšie, čo máme, a že my ako ich rodičia sme povinní ich chrániť a vychovávať. Realita dnešných dní ukazuje, že práve v oblasti digitálneho rodičovstva často zlyhávame. A je to pochopiteľné, pretože sme sa to nemali kde naučiť. Navyše vývoj techniky predbieha našu schopnosť prispôsobiť sa jej, a teda aj domyslieť všetky jej dôsledky na náš život a životy našich detí.

Skúsenosť mi ukázala, že mnohým rodičom v tejto oblasti chýba „priateľ na telefóne“, ktorý by nielen poradil a čo-to vysvetlil, ale aj konkrétne usmernil a prakticky pomohol s nastavením techniky. Bez toho totiž neexistuje možnosť spoznať pravdu o správaní našich detí vo virtuálnom svete a teda ani možnosť ich efektívne chrániť a usmerňovať.

Chcel by som preto vyplniť túto medzeru a stať sa „rodinným“ sprievodcom i praktickým pomocníkom v oblasti digitálnej ochrany detí. Nemám síce riešenie na všetko, ale som pripravený hľadať ho konkrétne pre vás a pre vaše deti.

Vzhľadom na aktuálny problém s pandémiou plánujem služby poskytovať najmä „na diaľku“ a teda bez fyzického kontaktu. Technické detaily k tomu zverejním na stránke až po prebehnutí prieskumu potrieb a jeho vyhodnotení.

Ing. Juraj Gromoš

Ing. Juraj Gromoš

Dilongova 46, Prešov

IČO: 47230401
DIČ: 1045378015

IBAN: SK89 8360 5207 0042 0395 8102