Pozor, pozor! Vznikol nový portál (nielen) pre rodičov. Volá sa MediálnyKompas.sk a poskytuje zoznam množstva inšpiratívnych zdrojov z internetu, ktoré sa vám môžu zísť. Pri výchove aj vysvetľovaní.

Vyhľadávať je tu možné:

  • podľa vekovej skupiny, do ktorej patrí cieľová skupina (spravidla vaše dieťa),
  • ďalej podľa množstva času, ktoré na sledovanie (či štúdium) máte,
  • tiež podľa formátu (video, audio, článok…)
  • a samozrejme aj podľa témy, ak vás nejaká konkrétna zaujíma.

Chcete napríklad povedať dieťaťu o nástrahách sociálnych sietí, či vysvetliť, čo je kyberšikana? Alebo hľadáte správne slová, ako ozrejmiť pojem hriech a spoveď? Alebo chcete poznať aké sú práva a povinnosti rodičov a detí v online priestore? K tomu všetkému vám tento mediálny portál poskytne zaujímavé tipy a samozrejme aj k mnohým ďalším témam.

Že máte „iba“ dieťa a čas a žiadny tip na tému? Nevadí! Vyberte si vekovú skupinu, množstvo času, ktoré máte k dispozícii, prípadne aj formát (napr. video) a MediálnyKompas.sk, vám zobrazí zdroje, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám. Vám stačí už len kliknúť na názov zdroja, ktorý vás zaujal a on sa vám otvorí v novom okne.

PS: Kompas dnes obsahuje „iba“ okolo 200 zdrojov, no ich zoznam sa bude neustále rozrastať, vďaka zapáleným členom tímu, ktorí ho neustále dopĺňajú. 😉